Oddziały szpitalne w Nowogardzie

Oddział Ginekologiczno - Położniczy

Oddział Ginekologii i Położnictwa Szpitala Powiatowego w Nowogardzie zaprasza wszystkie Panie, które potrzebują fachowej opieki, porady lub leczenia. Od ponad trzech lat pracujemy w nowym składzie personelu lekarskiego. Wszyscy jesteśmy lekarzami z wieloletnim doświadczeniem w dużych szpitalach klinicznych.

Okolica, w której pracujemy wykazuje pewne zaległości w diagnostyce i leczeniu. Wiele kobiet przeszło przez życie bardzo ciężko pracując i nie zawsze miało czas aby zatroszczyć się o siebie. Niektóre właśnie teraz mają ostatnią szansę aby nadrobić wieloletnie zaległości i uniknąć naprawdę poważnego cierpienia.

Jednym z najważniejszych elementów naszej pracy jest opieka nad ciężarnymi aż do porodu. Jest to niesłychanie wrażliwy moment w życiu każdej kobiety. Nie łatwo uzyskać pełne zaufanie pacjentki, która za chwilę urodzi wymarzone dziecko. Robimy wszystko aby to zaufanie zdobyć i nie utracić.

Sala Porodowa jest znakomicie wyposażona, możemy zapewnić pełen komfort i bezpieczeństwo w czasie przebiegu porodu. W krytycznych sytuacjach lub przy wcześniejszych wskazaniach wykonanie cięcia cesarskiego odbywa się w nowoczesnej Sali Operacyjnej przeznaczonej wyłącznie do tego typu procedur. Na życzenie Rodzącej w godzinach cierpienia może jej towarzyszyć mąż, partner lub wybrana osoba, a nawet doula. Nasz Oddział Noworodkowy fachowo zaopiekuje się każdym maluszkiem i w potrzebie zapewni prawidłową diagnostykę i leczenie.

Operacje i zabiegi ginekologiczne wykonujemy dwa razy w tygodniu jako zabiegi planowe. Operacje nagłe przeprowadzane są natychmiast na dobrze wyposażonym Bloku Operacyjnym. Zakresy operacji zgodne są ze standardami i rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

Nasza Poradnia Przyszpitalna pracuje od poniedziałku do piątku. Codziennie przyjmuje tam jeden z naszych lekarzy. Wybór specjalisty należy wyłącznie do Pacjentki. Rejestracja jest telefoniczna. W sytuacjach pilnych możemy udzielać szybkiej porady na Szpitalnej Izbie Przyjęć.

W skład naszego małego zespołu wchodzą:

Ordynator Oddziału:

  • Dr n.med. specjalista w ginekologii i położnictwie Wojciech Kałużyński.

Asystenci:

  • Dr  n. med. specjalista w ginekologii i położnictwie Władysław Mizgiert,
  • Dr  n.med. specjalista w ginekologii i położnictwie Konrad Pilarczyk,
  • Dr  n. med. specjalista w ginekologii i położnictwie Janina Świderska,
  • Dr specjalista w ginekologii i położnictwie Józef Janusz Dylewski,
  • Dr n. med. specjalista w ginekologii i położnictwie Maria Kubisa
  • Dr n. med. specjalista w ginekologii i położnictwie Sławomir Szymański
  • Dr specjalista w ginekologii i położnictwie Michalina Roguska.

Położna oddziałowa

  • Charlotta Trokowicz-Sędłak
Image
Godziny otwarcia:
  • Całą dobę

SPSR Nowogard,
ul. Wojska Polskiego 7,
72-200 Nowogard