ZASZCZEPMY SIĘ

1

Spędźmy Boże Narodzenie i Nowy Rok w zdrowiu. Wybierzmy bezpieczeństwo dla siebie i bliskich!
ZASZCZEPMY SIĘ
Dyrekcja Szpitala w Nowogardzie, lekarz, pielęgniarki przypominają, że szpital wciąż realizuje szczepienia ...
Aktualnie czwartą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 (drugą dawkę przypominającą) mogą przyjmować osoby, które ukończyły 12 rok życia. Jako druga dawka przypominająca podawana jest szczepionka zaktualizowana dla wariantu Omikron. Mogą ją przyjąć osoby, które otrzymały pełny komplet szczepienia podstawowego oraz pierwszą dawkę przypominającą przeciw COVID-19.

Akcja szczepień trwa dalej. Jeszcze pamiętamy kolejki chętnych czekających godzinami, żeby zapisać się na szczepienie i nerwowe oczekiwanie na połączenie ze szczepionkową infolinią. Teraz można się zaszczepić bez oczekiwania w długiej kolejce po wcześniejszej rejestracji. Przybliżona statystka w Gminie Nowogard przedstawia się następująco i może ulec zmianie w najbliższym czasie ze względu na trwające szczepienia jakie odbywają się punkcie szczepień. Możemy się szczepić przeciwko koronawirusowi nie tylko w przychodni nowogardzkiego szpitala, czy masowych punktach szczepień, ale również w aptece. Każda apteka biorąca udział w akcji szczepień została do tego odpowiednio dostosowana, zaś farmaceuci wykonujący wakcynację zostali przeszkoleni.

Wykazane dane statystyczne mogą ulec zmianie z/g na trwające wciąż szczepienia.

Procent mieszkańców zaszczepionych pełną dawką [%] 58,7
Mieszkańcy zaszczepieni przynajmniej jedną dawką 14681
Mieszkańcy w pełni zaszczepieni 14397
Grupa wiekowa

Grupy wiekowe:

• 12-19 lat - 998
  • 20-39 lat - 3444
  • 40-59 lat - 4590
  • 60-69 lat - 2755
  • 70+ lat - 2601

2-Statystka wciąż się zmienia o czym świadczą dane.  Procedura wygląda tak samo jak na początku pandemii i szczepień. Na miejscu w naszym punkcie pacjent otrzymuje kwestionariusz do wypełnienia, a lekarz przeprowadza wywiad lekarski, by określić, czy istnieją przeciwwskazania do wykonania szczepienia. Cała procedura odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego, a preparat szczepionki wstrzykuje się standardowo w mięsień naramienny przez pielęgniarkę. Dlatego wraz z lekarzami pielęgniarkami apelujemy o szczególną mobilizację wciąż przeciw COVID-19. Spędźmy Boże Narodzenie I Nowy Rok w zdrowiu. Wybierzmy bezpieczeństwo dla siebie i bliskich! Zapraszamy do Przychodni Przyszpitalnej w Nowogardzie ul. Wojska Polskiego 7,  gdzie mieści się punkt szczepień.

- informuje Grażyna Luter – Pielęgniarka koordynująca szczepienia w punkcie Przychodni Przyszpitalnej w Nowogardzie.

Tekst i foto: SPSR Nowogard

Statystyka: strona www.gov.pl