Oddziały szpitalne w Nowogardzie:

Twoje dziecko boi się wizyty u lekarza? Wiemy, jak na to zaradzić!

b_400_300_16777215_0_0_images_2024_07_04_zabawki_1.JPG 2

Wizyta u lekarza dla dzieci może być stresującą

Zabawki, samochodziki w  POZ – Dziennej Przychodni przy ul. Wojska Polskiego umilą czas oczekiwania. Ale, rodzice muszą zachować czujność!

Pluszaki, samochodziki, maskotki dla dzieci to nieodłączny element dzieciństwa. Urocze pluszaki zapewniają maluchom poczucie bezpieczeństwa i komfortu, co jest szczególnie ważne w trudnych dla dziecka sytuacjach jak np. wizyta u lekarza w gabinecie lekarskim. Chyba każdy rodzic zna problem lęku dzieci przed badaniem lekarskim. Niektóre maluchy reagują lękiem, a  na samo wspomnienie, że czeka je badanie lekarskie lub np. zajrzenie do gardła przez lekarza reagują płaczem. Jak temu można zaradzić?

- Maskotki dla dzieci są nie tylko zabawkami, ale także ważnym elementem rozwoju malucha i są dobrym sposobem na opanowanie stresu przed lekarzem. Maskotki  i samochodziki już na stałe będą w tym miejscu.  Dzieci potrzebują poczucia bezpieczeństwa i komfortu. Dlatego nasze pluszaki są w stanie w jakimś stopniu opanować lęk.  Jednak zalecamy, aby rodzice podczas zabawy dzieci zachowali czujność. 

- mówią pracownicy Dziennej Przychodni w Nowogardzie.

Przypomnijmy, że lekarze POZ, pielęgniarki  są  ważnymi zawodami w systemie ochrony zdrowia. To od nich rozpoczyna  się leczenie i opieka  nad pacjentem dorosłym i dzieckiem.

Tekst i  foto: SPSR w Nowogardzie

Godziny otwarcia:
  • Szpital czynny całą dobę

SPSR Nowogard,
ul. Wojska Polskiego 7,
72-200 Nowogard

LABORATORIUM

adres: Szpital ul. Wojska Polskiego 7, I piętro.

Pobieranie badań i wydawanie wyników: poniedziałek - piątek od 7:30 do 12:00