Oddziały szpitalne w Nowogardzie:

Liczę na dobrą i merytoryczną współpracę

2024 04 15 lembas

Dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego dziękuję za oddane głosy w wyborach samorządowych.

Rozmowa z Kazimierzem Lembasem, dyrektorem Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie.

Panie dyrektorze wyborcy ponownie dali panu mandat lub kolejny kredyt zaufania radnego w Powiecie Goleniowskim?

- Jestem bardzo zadowolony, to już kolejna kampania wyborcza zakończona dla mnie sukcesem. Poprzednie kończyły się również sukcesami, ale to zwycięstwo cieszy szczególnie, bo ponownie udało zdobyć mi się zdobyć mandat w Powiecie Goleniowskim. Jestem bardzo zadowolony, chcę bardzo serdecznie podziękować za oddane na mnie głosy, za wsparcie w kampanii, za życzliwość, i obiecać, że jestem do dyspozycji i będę walczył o dobry byt naszego szpitala, który jest przecież jednym z najważniejszych miejsc w Nowogardzie. 

Zwykle po wyborach samorządowych następowała spora rotacja na najwyższych stanowiskach w nowogardzkich instytucjach. Czy tak będzie i tym razem?

- Nie chcę się wypowiadać w sprawach personalnych, gdyż będą to autonomiczne decyzje nowego Pana Burmistrza- Michała Wiatra, któremu bardzo serdecznie gratuluję wygranej w wyborach samorządowych. Mój kontrakt wygasa za 5 lat i liczę na dobrą i merytoryczną współpracę.

W trakcie sesji Rady Powiatu w Goleniowie zaznacza pan, że szpital w Nowogardzie musi istnieć. Czy dalej będzie tak dzielnie walczył o byt tejże placówki, która jak inne placówki nadal mają swoje kłopoty?

- Szpital w Nowogardzie to zabezpieczenie medyczne dla szacunkowo 30 tys. mieszańców. Jestem w stałym kontakcie z dr n. med. Markiem Kowalczykiem - dyrektorem ds. Medycznych Szpitala i wiem, jak wielkim problemem jest dostęp do leczenia specjalistycznego. Jednocześnie uważam, że pacjenci z naszej gminy w pierwszej kolejności powinni uzyskać pomoc w naszym szpitalu, a przypadki wymagające leczenia specjalistycznego, po konsultacji należy skierować do szpitali, klinik w woj. zachodniopomorskim.

Czy nowogardzkiemu szpitalowi może grozić zamknięcie?

- Na chwilę obecną szpitalowi nie grozi żadna i to stanowczo podkreślam likwidacja, a nasze działania, podejmowane w kierunku zwiększenia przychodu, mają pomóc w zbilansowaniu działalności lecznicy tak, aby zdrowie chorych i miejsca pracy nie były zagrożone. Szpital się modernizuje i jest w 100% sprawny, za chwilę otwieramy oddział wewnętrzny. Wszystko idzie w dobrym kierunku.

Czy naszemu szpitalowi potrzebna jest ewolucja czy rewolucja? W jakich dziedzinach?

- Zawsze będę twierdził, że jestem zwolennikiem ewolucji. Biorąc pod uwagę sytuację naszego szpitala, jestem przekonany, że będzie to rozwój, ale w znacznie przyspieszonym tempie, które część osób może postrzegać jako dobrą zmianę. Jakie będą to zmiany? Jeszcze nie chciałabym mówić, gdyż trwają konsultacje, które z pewnością dadzą odpowiedź.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera placówkę i to jest widoczne szczególnie na oddziale Pediatrii. Sumaryczna wartość urządzeń medycznych przekazanych szpitalowi przez WOŚP jest bardzo znaczna. Czy w tym roku szpital również zwrócił się o wsparcie?

- Zdecydowanie tak. Wspólnie z Jakubem Kubiakiem- dyrektor ds. Administracyjno-Technicznych i dr n. med. Markiem Kowalczykiem - dyrektorem ds. Medycznych Szpitala takie pismo w miesiącu marcu już wystosowaliśmy i otrzymaliśmy od fundacji odpowiedź, że wniosek został przyjęty i wkrótce zostanie rozpatrzony. O jego wynikach z pewnością powiadomimy naszych pacjentów. W prośbie zawarliśmy to wszystko, co jest potrzebne w szpitalu, a mam na myśli sprzęt do diagnostyki.

Foto: fotografia na str. www.wnp.pl

Źródło: SPSR w Nowogardzie

Godziny otwarcia:
  • Szpital czynny całą dobę

SPSR Nowogard,
ul. Wojska Polskiego 7,
72-200 Nowogard

LABORATORIUM

adres: Szpital ul. Wojska Polskiego 7, I piętro.

Pobieranie badań i wydawanie wyników: poniedziałek - piątek od 7:30 do 12:00