Dzienna Przychodnia w Nowogardzie przy ulicy Wojska Polskiego 7

2024 01 05 szczepienia01 2024 01 05 szczepienia02

Kiedy będzie szczepionka na Krakena?

Od 6 grudnia pacjenci mieli mieć możliwość zaszczepienia się przeciw kolejnej wersji COVID-19 - Krakenowi. Ale bardzo wielu z nich dalej musi czekać na przyjęcie rekomendowanej szczepionki. Zapisy są już gotowe w POZ Nowogard. Jednak szczepień jak na razie nie będzie. Co, jest tego powodem?

Podwyższająca się liczba zachorowań na Covid-19 zachęca pacjentów do pobrania kolejnych wariantów szczepionek. Pierwsza tura szczepionek wyczerpała się już 6 grudnia minionego roku. Tego dnia ruszyły szczepienia na nowy wariant koronawirusa – XBB.1.5, nazywany krakenem. Czy są już dostępne szczepionki czy jest zainteresowanie pacjentów z gminy Nowogard?

-  Potwierdzam, że są już gotowe listy chętnych do szczepień nową szczepionką. Niestety dane resortu zdrowia pokazują wyraźnie, że amplituda infekcji wzrasta. To oznacza, że my jako POZ jesteśmy skłonni do przystąpienia procedury zaszczepienia, jednak na tę chwilę jest to wciąż niewykonalne z powodu braku szczepionki, które powinniśmy dostać. Kiedy będą? Naprawdę tego nie wiemy i musimy być cierpliwi. Dyrekcja Szpitala na pewno złożyła już potrzebne zapotrzebowanie na dostawę, ale jak na razie wszystko stoi w miejscu.
- tłumaczy za pośrednictwem strony internetowej szpitala Grażyna Luter pielęgniarka koordynującą w Przychodni Przyszpitalnej Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie.

Jak sprawdzić, czy jestem w bazie zaszczepionych?
Każdy zaszczepiony pacjent ma prawo przejrzeć swoją dokumentację poszczepienną. Tam powinien być podany numer serii preparatu oraz jego data ważności. Informacje o nazwie szczepionki oraz numerze serii można znaleźć w historii szczepień na Internetowym Koncie Pacjenta.