Laboratorium, stara bryła szpitala i budynek Podstawowej opieki zdrowotnej zyskają nowy wygląd

Rozpoczęła się kolejna ważna inwestycja dla nowogardzkiego szpitala.

Budynki przyszpitalne  Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego czeka totalna rewolucja. Właśnie rozpoczęto termomodernizacje.  Na terenie naszej placówki  zaplanowano prace, które mają poprawić estetykę i spowodować oszczędności.  Prace rozpoczęły się z października tego roku.

Pracownicy, lekarze, pacjenci będą mogli  korzystać z wyremontowanych niebawem dawnych obiektów przyszpitalnych. Termomodernizacja potrwa planowo do lipca. Była konieczna, gdyż jej  trzy budynki w tej chwili nie spełniają  już współczesnych standardów. Burmistrz Nowogardu Robert Czapla, dyrektor Kazimierz Lembas, radny miejski Stanisław Saniuk i radna powiatowa Aneta Wysoszyńska oznajmiali  w obecności zaproszonych radnych, reporterów, że w ramach rozpoczętych  prac z miesiącem październikiem kompleks budynków będzie zmodernizowany.

Co wchodzi w skład ocieplenia budynku?
- Prace już rozpoczęliśmy i jak widać, prowadzone są one z dużym powodzeniem i rozmachem, by wszystko zostało zrobione bardzo starannie wykonane. Dodam, że wszystkie prace są nadzorowane przez Wydział Inwestycji i Inspektora nadzoru oraz Dyrekcji Szpitala reprezentowanych przez Kazimierza Lembasa-dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala w Nowogardzie i Jakuba Kubiaka-dyrektora ds. Administracyjno-Technicznych. Termomodernizacja budynków Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie odbywa się w ramach Rządowego Funduszu Polski ŁAD: Program Inwestycji Strategicznych. Dodam, że ta inwestycja zamknie proces w nowogardzki szpital. Co nie znaczy, że to będzie definitywny koniec, bo następnie będzie modernizacja sprzętu i podwyższać kwalifikacje pracowników szpitala, by podwyższać jakość lecznictwa w gminie Nowogard. Ze swojej strony, a także Rady Miasta Nowogard życzmy, by mieszkańcy gminy Nowogard byli zadowoleni  i zdrowi a w sytuacji zagrożenia zdrowia mieli możliwość skorzystania z możliwości medycznych  Samodzielnego  Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie. Powiedział -burmistrz Nowogardu-Robert Czapla.

Wtórował również Kazimierz Lembas – dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala w Nowogardzie.
-  Wiele dobrego i ważnego  powiedział już Pan burmistrz w swoim wystąpieniu,  mi pozostaje wyrazić ogromną wdzięczność i radość i podziękować radnym gminy Nowogard  i Panu burmistrzowi, że mają  na uwadze nadal dobro nowogardzkiego szpitala, który po prostu jest niezbędny. Remontowane budynki pamiętają, rok 1974 dlatego sami Państwo widzicie, że remont jest tu konieczny. Dzięki termomodernizacji  zdecydowanie  zmniejszą się koszty eksploatacyjne  szpitala. To chwalebne, że  Gmina, Samorząd  Pan Burmistrz Robert Czapla, pracują, żeby poprawiać los szpitala, którym zarządzam – podsumował dyrektor szpitala w Nowogardzie.

Do przedmówców dołączył również  Stanisław Saniuk – przedstawiciel Rady Miejskiej w Nowogardzie.
- Inwestycja była niezbędna i konieczna. Jako przedstawiciel Rady Miasta w Nowogardzie pragnę wyrazić zadowolenie i uznanie, że inwestycja doszła do skutku i może być realizowana. Te trzy budynki gołym okiem widać, że odbiegają wizerunkiem od nowej części szpitala, dlatego szybko muszą być zrewitalizowane, by można było w pełni korzystać z ultranowoczesnych kompleksowych obiektów szpitala w Nowogardzie. Przypominamy, że termomodernizacja szpitalnych obiektów w Nowogardzie została doinwestowana z programu Polski Ład. Koszt inwestycji to niemal 4,8 mln zł, a jej głównym wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Usługi-Handel Rafał Zieliński z Chełmży. Koniec prac termomodernizacyjnych  jest zaplanowany na lipiec przyszłego roku.