Oddział Chirurgii Ogólnej i inne Oddziały nowogardzkiego szpitala z łóżkami w darze od Fundacji Berliner Stadtmission z Niemiec

Oddział Chirurgii Ogólnej i inne Oddziały nowogardzkiego szpitala z łóżkami w darze od Fundacji  Berliner Stadtmission z Niemiec
Oddział Chirurgii Ogólnej i inne Oddziały nowogardzkiego Szpitala z łóżkami w darze od Fundacji Berliner Stadtmission z Niemiec

Takie łóżka to wygoda pacjenta i ułatwienia dla personelu medycznego!

Nienowe, lecz wciąż sprawne 24 łóżka trafiły do szpitala w Nowogardzie z Niemiec. Posłużyć mogą, na kolejne lata, wygodniej będzie pacjentom po zabiegach, a także medycznemu personelowi przy obsłudze. Łóżka przekazała Fundacja z Berlina ‘Berliner Stadtmission / Evangelische Kirche’ dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie.

- Łóżka są używane, jednak w stanie bardzo dobrym – zaznacza dr n. med. chirurg Marek Kowalczyk-dyrektor ds. Medycznych Szpitala w Nowogardzie.

-Zostały, przekazane  dzięki bardzo dobrej współpracy dyrekcji Szpitala z tą Fundacją. Łóżek jest 24 w komplecie z materacami. 7 szt. już znalazło się w salach chorych Oddziału Chirurgii w nowogardzkim szpitalu, który nie jest niedużym, lecz ultranowoczesnym oddziałem z wysoce przygotowanymi kwalifikacjami do zawodu lekarzami-chirurgami — relacjonuje dr n. med. chirurg Marek Kowalczyk — Komentując dalej. Łóżka są bardzo dobre i z pewnością się przydadzą. Mają, wiele udoskonaleń co z pewnością się przysłużą dla komfortu przebywającego na oddziale pacjenta. Wszystkie modele wyposażone są w pilota, który dla pacjenta i personelu są bardzo wygodnym rozwiązaniem w stosunku do łóżek poprzednich. To zdecydowanie usprawni prace i komfort. Zaznaczam, że łóżka nie są nowe, ale w pełni sprawne. Jest to dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie bardzo potrzebne zasilenie, co z pewnością przyniesie korzyść. Przekazywane przez Fundację łóżka mają ogromną wartość, ponieważ w nich ukryte jest wsparcie i zrozumienie dla chorego. To może drobny gest Fundacji, który dla nas ma ogromne znaczenie. Takie łóżka to wygoda dla pacjenta i ułatwienia dla personelu medycznego – podkreśla Szef Oddział Chirurgii w nowogardzkim szpitalu.

Doskonała organizacja i sprawny transport to też dar i wsparcie

Transport łózek został, zrealizowany m.in. dzięki Pani Agacie Murawskiej z firmy IFB International Freightbridge (Poland) Sp. z o.o. gdzie szpital dziękuje sprawne zorganizowanie transportu, a także kierowcy Panu Robertowi Smolarskiemu za wykonanie transportu, którzy wiedząc się, że łóżka zostały, przekazane ofiarowali swoją pomoc. Przedsięwzięciu i realizacji towarzyszył i koordynował Jakub Kubiak-dyrektor ds. Administracyjno-Technicznych SPSR w Nowogardzie, który sam udał się do Berlina, by dopełnić obowiązków związanych z przekazaniem szpitalnych łózek. Jak mówi dyrektor techniczny szpitala.

- Dzięki bardzo dobrej i wieloletniej współpracy z Berliner Stadtmission / Evangelische Kirche’ nasz szpital w Nowogardzie jest wyposażony w sprzęt dobrej jakości, który użytkujemy każdego dnia z myślą o dobru pacjenta – podsumował Jakub Kubiak-dyrektor ds. Administracyjno-Technicznych SPSR w Nowogardzie.

Nowogardzki szpital wzbogacił się kiedyś o najnowszej generacji sprzęt do diagnostyki szpitalnej. Środki finansowe wówczas przekazał placówce wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. Był to wynik współpracy szpitala w ramach programu w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19 i na inwestycje budowlane oraz zakupy inwestycyjne w podmiotach leczniczych.