Nie rozmawiajmy na "zebrach" przez "komórki"

2023 08 30 zakaz

Zakaz korzystania z telefonu na przejściu dla pieszych przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Rejonowym w Nowogardzie na ul. Wojska Polskiego 7.

1 czerwca 2021 roku w Polsce pojawiła się nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym. Na jej mocy zmieniły się nie tylko obowiązki kierowców przed przejściami dla pieszych, ale i pieszych idących po pasach.

Cały czas wysoka jest liczba wypadków i niebezpiecznych zdarzeń z udziałem pieszych korzystających z telefonów na przejściach. Choć można dostać za to mandat, wiele osób niewiele sobie robi z tego i „gada” nie zważając na nadjeżdżające auta.

- To świetne i  proste rozwiązanie, które bez wątpienia może przyczynić się, aby  uratować zdrowie i życie ludzkie. Dlatego bardzo dobrze, że ten piktogram pojawił się w obrębie naszego szpitala w Nowogardzie. Jestem przekonany, że piktogramy przyniosą wiele dobrego w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa. – podkreśla Jakub Kubiak-dyrektor ds. Administracyjno-Technicznych SPSR w Nowogardzie.

Przypomnienie o zakazie korzystania z telefonów na przejściach pojawi się m.in. w pobliżu szkół. Takie symbole są już wymalowane przy Urzędzie Miejskim i Gminie w Nowogardzie. Podobne znaki nowogardzianie mogą już widzieć w innych miejscach naszego regionu. Problem korzystania z telefonów na przejściach dotyczy wielu miejsc w Polsce i na świecie. Cały czas poszukiwane są sposoby, które poprawią bezpieczeństwo pieszych.

Tekst: SPSR w Nowogardzie