Informacja dla Pacjentów dotycząca funkcjonowania Izby Przyjęć Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie

ABC w Izbie Przyjęć naszego  Szpitala

ABC w Izbie Przyjęć naszego  Szpitala

Na izbie przyjęć świadczenia opieki zdrowotnej udzielone są w trybie nagłym pacjentowi znajdującemu się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Mogą obejmować również świadczenia, które ze względu na stan zdrowia pacjenta wymagają niezwłocznego podjęcia czynności związanych z diagnostyką i leczeniem.

Izba Przyjęć zajmuje się przyjmowaniem pacjentów trafiających do naszego szpitala w Nowogardzie. Zarazem w trybie planowym, jak i nagłym. Są to pacjenci kierowani zarówno przez poradnie lekarzy rodzinnych, lekarzy specjalistów, inne placówki medyczne, jak i zespoły ratownictwa medycznego. Ponadto pełni całodobową gotowość do udzielania świadczeń w trybie nagłym oraz udziela porad pacjentom.

Na Izbę Przyjęć trafiają:

• pacjenci przywiezieni przez Zespoły Ratownictwa Medycznego,
  • ze skierowaniem od lekarza, gdy przyjęcie do Szpitala zostało wcześniej uzgodnione,
  • ze skierowaniem od lekarza, na którym umieszczona jest adnotacja „pilne”,
  • bez skierowania – w stanach nagłych – gdy zagrożone jest życie lub zdrowia.

Izba Przyjęć jest miejscem pierwszego kontaktu pacjenta. Posiada sprzęt i zaopatrzenie, które zgodnie z wymogami Narodowego Funduszu Zdrowia służy do podejmowania czynności medycznych związanych z oceną stanu chorego przy przyjęciu planowym do Szpitala oraz udzielaniem pierwszej pomocy medycznej. Na Izbie Przyjęć Lekarz Dyżurny bada chorego, wydaje konieczne zalecenia lecznicze (diagnostyczne i ogólne) i kieruje pacjenta na odpowiedni oddział.

Ważna informacja: Pacjent bez skierowania lub bez ważnego dowodu ubezpieczenia może skorzystać z płatnej porady (zgodnie z aktualnie obowiązującym cennikiem).

Opr. SPSR w Nowogardzie