Komfort i bezpieczeństwo to nasz priorytet.

Komfort i bezpieczeństwo to nasz priorytet.Transport sanitarny polega na przewiezieniu pacjenta do punktu docelowego w bezpieczny sposób, który nie zagrozi jego życiu i zdrowiu.

Transport sanitarny jest wykorzystywany między innym do transportu pacjentów pomiędzy szpitalami, którzy muszą przemieścić się na badania lub zabiegi. Używany jest również w przypadku przewożenia osób do domów opieki. Transport medyczny dotyczy także przewożenia materiałów biologicznych takich jak krew, organy czy leki. Co zrobić, by transport sanitarny był bezpieczny, a pacjent czuł się dobrze?

- Jakub Kubiak - dyrektor ds. Administracyjno-Technicznych w Nowogardzie

- Nasz transport pełni bardzo ważną funkcję w naszym szpitalu i jest niezbędny w realizacji zadań. Jest on przewidziany dla pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne poruszanie się w obrębie jednostek szpitalnych położonych w województwie zachodniopomorskim. Jego główny cel to bezpiecznie przetransportowanie pacjenta z zachowaniem maksymalnych środków ostrożności. Osoby upoważnione do tego typu działań muszą być szczególnie dobrze przeszkolone, gdyż chodzi o zdrowie i życie ludzkie. Dodam, że dysponujemy samochodem marki Ford Galaxy (karetka), który przystosowany jest do przewozu osób chorych i niepełnosprawnych.

SPSR w Nowogardzie
Foto: SPSR w Nowogardzie