Oddziały szpitalne w Nowogardzie:

Pacjentka szpitala apeluje!

Pacjentka szpitala apeluje!

- Chory potrzebuje wsparcia z naszego szpitala, Choroba nie wybiera, Jestem zaniepokojona sygnałami o sytuacji finansowej szpitala, apeluje o wsparcie dla niego-oznajmiała jedna z pacjentek.

Jak już informowaliśmy, na stronie internetowej szpitala w Nowogardzie i informacje rozgłoszone poprzez środki masowego przekazu dyrektor szpitala Kazimierz Lembas zwrócił się o pomoc finansową do mieszkańców Nowogardu o wsparcie finansowe, na które między innymi zareagowała, jedna z pacjentek szpitala w Nowogardzie.

- Szpital w Nowogardzie został rozbudowany i wyposażony z naszych podatków oraz ze środków gminnych i przez lata funkcjonuje jako jedyny szpital w gminie. Lekarze, pielęgniarki kilkukrotnie wyciągali do mnie, męża i synowej pomoc, gdy jej potrzebowaliśmy. Opieka w szpitalu jest jak dla mnie wzorowa i tu jest to bezsprzeczne, jeżeli ktoś ma, wątpliwości to ja je całkowicie dementuje jako pacjentka, matka i babcia. By jeszcze bardziej zakomunikować, że szpital musi, istnieć jest fakt, że leczą się tu pacjenci, którzy przyjeżdżają ze Szczecina. Dyrektor Kazimierz Lembas opublikował apel z prośbą o wsparcie dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie, który widziałam i słuchałam w wiadomościach TVN. Całkowicie go popieram i uważam, że był on w pełni słuszny. Zróbmy jako lokalna społeczność, by szpital się utrzymał, tak byśmy nie musieli jeździć po poradę lekarską czy też pomoc medyczną do oddalonego o koło 20 km szpitala w Goleniowie. – Mówi Stanisława Dębicka

Wzrost kosztów energii, mediów oraz inflacja spowodowała, znaczny wzrost kosztów np. zakupu środków medycznych niezbędnych do świadczenia usług opieki medycznej dlatego sytuacja jest wciąż trudna, ale postawa pacjentów udawania, że szpital w Nowogardzie wciąż jest bardzo potrzebny.

Tekst i foto: SPSR w Nowogardzie

Pacjentka szpitala apeluje!

Godziny otwarcia:
  • Szpital czynny całą dobę

SPSR Nowogard,
ul. Wojska Polskiego 7,
72-200 Nowogard

LABORATORIUM

adres: Szpital ul. Wojska Polskiego 7, I piętro.

Pobieranie badań i wydawanie wyników: poniedziałek - piątek od 7:30 do 12:00