Oddziały szpitalne w Nowogardzie:

Jak rodzić? Tylko tu!

Jak rodzić? Tylko tu!   
Oddział 24-łózkowy Ginekologii i Położnictwa Szpitala Rejonowego w Nowogardzie zaprasza i przekonuje…

Jak rodzić? Tylko tu!

Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze szpitala, w którym przyjdzie na świat maluszek, czym się mama i rodzice mają kierować, czy mogą ich nie przyjąć, czy przyszła mama ma mieć skierowanie, czy może rodzić w towarzystwie męża, partnera?

Na takie pytania odpowiedzą i zapewniają poczucie bezpieczeństwa przyszłym matkom z Nowogardu i okolic lekarze-położnicy i położne z oddziału położniczo – ginekologicznego Szpitala w Nowogardzie. Możemy polecić ten szpital z pełną odpowiedzialnością — mówią wspólnie medycy, położne, którzy zatrudnieni są na oddziale położniczo- ginekologicznym w Samodzielny Publicznym Szpitalu Rejonowym w Nowogardzie. Położne wraz z lekarzami nie tylko dbają o komfort, jaki zapewnia oddział, gdzie są schludne sale, ale przede wszystkim o profesjonalizm i troskliwą opiekę personelu. Wszyscy jednocześnie odpowiadają — „To nasza praca. Jesteśmy dla przyjmowanych na nasz oddział pacjentek”

Nowoczesny Blok Porodowy, składa się z 2 pokoi porodowych umożliwiających porody w towarzystwie bliskiej osoby w przyjaznej atmosferze. Zawiera on także salę zabiegową oraz salę cięć cesarskich, a także salę z wanną do łagodzenia bólu. W części położniczej fachowy i miły personel położnych aktywnie pomaga opiece nad noworodkiem. Czuwa także nad prawidłowym przebiegiem słabości i okresem przysposobienia niemowlęcia. W części ginekologicznej leczone są pacjentki wymagające zarówno drobnych, często tylko diagnostycznych zabiegów jak operacji ginekologicznych. Wykorzystywane są tu nowoczesne metody leczenia operacyjnego z uwzględnieniem operacji laparoskopowych. Oddział w nowogardzkim szpitalu sprawuje opiekę także nad pacjentkami z dolegliwościami chorób ginekologicznych. Oddział dysponuje wyszkoloną kadrą lekarzy oraz położnych, która sprawuje profesjonalną opiekę nad przebywającymi w oddziale pacjentkami.

Dlaczego warto rodzić w nowogardzkim szpitalu?

- Oddział jest z I stopniem refercyjności, może przyjmować kobiety w ciąży zagrożonej. Wielu przypadkach pacjentka, która odczuwa, stres związany z bólem poporodowym otrzymuje właściwe wsparcie oraz często odpowiednie, możliwe w danym momencie do zastosowania leczenie przeciwbólowe – mówi Ordynator Oddziału: Dr n.med. specjalista w ginekologii i położnictwie Wojciech Kałużyński.

Oddział Położniczo-Ginekologiczny dysponuje 24 łóżkami.

W skład naszego zespołu wchodzą:

Ordynator Oddziału: Dr n.med. specjalista w ginekologii i położnictwie Wojciech Kałużyński.

Asystenci:

  • Dr n.med. specjalista w ginekologii i położnictwie Konrad Pilarczyk,
  • Dr n. med. specjalista w ginekologii i położnictwie Janina Świderska,
  • Dr n. med. specjalista w ginekologii i położnictwie Maria Kubisa
  • Dr n. med. specjalista w ginekologii i położnictwie Sławomir Szymański
  • Dr specjalista w ginekologii i położnictwie Michalina Roguska.
  • Lek. ginekolog i położnik Józef Janusz Dylewski,

Pielęgniarki i Położne: Zespół Położnych składa się z trzynastu Położnych specjalistek, czterech Pań salowych. Zespół Oddziału noworodkowego składa się z dwóch położnych specjalistek, czterech Pielęgniarek – specjalistek i jednej pani salowej.

Położna oddziałowa: Charlotta Trokowicz-Sędłak

b_400_300_16777215_0_0_images_2023_05_19_ginekologia_2023_05_19_ginekologia_01.jpgDr n. med. specjalista w ginekologii i położnictwie Janina Świderska, swój zawód wykonuje z pasją i poświęceniem.
 Dr n. med. specjalista w ginekologii i położnictwie Janina Świderska wraz położnymi tworzą miłą atmosferę i 
poczucie bezpieczeństwa dla przebywających pacjentek.Dr n. med. specjalista w ginekologii i położnictwie Janina Świderska wraz położnymi tworzą miłą atmosferę i poczucie bezpieczeństwa dla przebywających pacjentek.
Naszym podstawowym zadaniem jest zapewnienie pacjentkom Oddziału Położnictwa i Ginekologii bardzo dobrej 
opieki lekarskiej i Położnych – mówi Położna oddziałowa Charlotta Trokowicz-SędłakNaszym podstawowym zadaniem jest zapewnienie pacjentkom Oddziału Położnictwa i Ginekologii bardzo dobrej opieki lekarskiej i Położnych – mówi Położna oddziałowa Charlotta Trokowicz-Sędłak
Ordynator Oddziału: Dr n.med. specjalista w ginekologii i położnictwie Wojciech KałużyńskiOrdynator Oddziału: Dr n.med. specjalista w ginekologii i położnictwie Wojciech Kałużyński

SPSR w Nowogardzie

Godziny otwarcia:
  • Szpital czynny całą dobę

SPSR Nowogard,
ul. Wojska Polskiego 7,
72-200 Nowogard

LABORATORIUM

adres: Szpital ul. Wojska Polskiego 7, I piętro.

Pobieranie badań i wydawanie wyników: poniedziałek - piątek od 7:30 do 12:00