POZ – Dzienna Przychodnia w Nowogardzie

2023 03 28 pozŚnieg przyprószył nowogardzki szpital. Tak Pan Andrzej Pracownik techniczny szpitala walczy z lodem i śniegiem

We wtorek od rana na drogach i ulicach Nowogardu panują kiepskie warunki. Samodzielny Publiczny Szpital Rejonowy zareagował od razu oblodzone nawierzchnie na terenie szpitala.

- Najpopularniejszym sposobem na usunięcie lodu ze schodów, podjazdów czy ścieżek jest posypanie ich solą i piachem – Mówi Pan Andrzej.

Najdotkliwiej upadki znoszą seniorzy. W ich przypadku często dochodzi o złamania biodra, co wiąże się z operacją i długotrwałą rehabilitacją. Dlatego lekarze  Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego zalecają, by osoby starsze nie wychodziły w taki dzień jak dziś z domu, a jeżeli już muszą, by robiły to z osobą towarzyszącą, która będzie je asekurować.

SPSR w Nowogardzie