Ultranowoczesne sale operacyjne w naszym szpitalu – odsłaniamy, jednej z nich kulisy.

Jak wygląda sala operacyjna?
To jedne z najnowocześniejszych sal operacyjnych w naszym regionie naszpikowane najwyższej klasy aparaturą medyczną. To różnego rodzaju narzędzia, sprzęt monitorujący parametry życiowe oraz medyczne instrumenty i akcesoria służące do diagnozowania lub przeprowadzania operacji.

Blok operacyjny to szczególne miejsce każdego szpitala.
O Bloku Operacyjnym można powiedzieć wiele, lecz z jednym zgodzi się, chyba każdy, że to miejsce, które rozpala ludzką wyobraźnię. Automatyczne drzwi, czerwony napis „Blok Operacyjny”, za który wstęp mają jedynie osoby upoważnione, lekarze i pacjent, który będzie operowany. Od wejścia na Blok, pacjenci, pacjentki witani są przez personel ubrany w charakterystyczną odzież, w maskach i z czapkami, kolorowymi lub zielonymi na głowie. Dzięki nowym technologiom oraz swojemu doświadczeniu lekarze z Samodzielnego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie mogą dokonywać precyzyjnych zabiegów w miejscu, które wyróżnia stół operacyjny.

- Dzięki rozbudowie szpitala, a także dwóch sal operacyjnych możemy zwiększyć liczbę wykonywanych zabiegów i operacji, pacjenci są operowani naprawdę w bardzo komfortowych warunkach. Sprzęt, który mamy do wykorzystania na salach jest ultranowoczesny i niezawodny dla pacjenta, który zdecyduje, się na leczenie w naszej placówce. Dodam, że wysokiej jakości monitor czy kardiomonitor medyczny znacząco wpływa na jakość diagnostyki i leczenia naszych pacjentów. To także duże ułatwienie i wygoda dla zespołu. Monitory wykorzystywane na dwóch salach operacyjnych powinny nie tylko umożliwiać szybkie i czytelne monitorowanie parametrów życiowych pacjentów, ale także pozwalać na sprawne przeglądanie wyników badań. My takie mamy kolejną kwestią jest stół operacyjny – stanowi on podstawę wyposażenia każdej sali operacyjnej. Nasz szpital posiada dwa wysokiej klasy stoły operacyjne. – informuje dr n. med. chirurg Marek Kowalczyk oraz dyrektor ds. Medycznych Szpitala w Nowogardzie.

- Byliśmy i wciąż jesteśmy placówką pierwszego wyboru dla mieszkańców Nowogardu i okolic, lecząc również wiele osób spoza naszego rejonu, a nawet całej Polski. Specjalizujemy się w chirurgii ogólnej, opiece nad matką i dzieckiem w ramach położnictwa, ginekologii, neonatologii i pediatrii oraz leczeniu chorób wewnętrznych. Wsparcie naszego bloku operacyjnego znacząco wpływa na wzrost statusu terapeutycznego naszego szpitala w regionie. Od lat stawiamy na to, aby zapewnić pacjentom opiekę medyczną na dobrym poziomiemówią Kazimierz Lembas-dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala w Nowogardzie oraz Jakub Kubiak-dyrektor ds. Administracyjno-Technicznych w Nowogardzie.

Centrum i Zespół Bloku Operacyjnego w nowogardzkim szpitalu tworzą, dwie ultranowoczesne sale operacyjne. W skład zespołu operacyjnego wchodzą: lekarz operujący, lekarz anestezjolog, pielęgniarka oddziałowa, pielęgniarka anestezjologiczna i pielęgniarka instrumentariuszka oraz salowa z doświadczeniem na bloku opeacyjnym.

SPSR Nowogard