Oddział Ginekologiczno-położniczy

2024 10 10 odzial gin

Witamy w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym w Nowogardzie

Serdecznie zapraszamy Pacjentki do porodu w naszym Oddziale Położniczo-Ginekologicznym. Naszym celem jest zapewnienie profesjonalnej opieki i komfortu w jednym z najważniejszych momentów w życiu każdej kobiety.

Zwiedzanie Oddziału – Przygotowanie do Porodu

Aby zapewnić Pacjentkom pełną świadomość i spokój przed przyjęciem na oddział, oferujemy możliwość zapoznania się z warunkami i personelem.

📅 Kiedy? Każdy poniedziałek o godzinie 11:00
📍 Gdzie? II piętro, hol główny – spotkanie z położną

Podczas spotkania położna oprowadzi po oddziale, przedstawi sale porodowe oraz wyjaśni procedury związane z porodem. To doskonała okazja, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i zadać pytania dotyczące porodu, pobytu w szpitalu czy odwiedzin.

Co zabrać do szpitala?

Przygotowanie do porodu może wydawać się stresujące, dlatego przygotowaliśmy listę najważniejszych rzeczy, które warto mieć ze sobą:

Dla mamy:

• Dokumenty:
    • Dowód osobisty
    • Karta przebiegu ciąży
    • Wynik laboratoryjny z grupą krwi
    • Wyniki badań krwi przeprowadzonych w ciąży (jeśli Pacjentka posiada)
  • Odzież:
    • Wygodna koszula do porodu (jeśli Pacjentka chce rodzić w swojej)
    • Szlafrok
    • Koszule po porodzie – 2-3 sztuki
    • Majtki poporodowe siateczkowe
    • Wkładki poporodowe (duże)
    • Podkłady higieniczne (90 cm x 60 cm)
  • Higiena osobista:
    • Przybory higieniczne: kosmetyki, ręcznik, klapki pod prysznic
    • Woda mineralna, najlepiej niegazowana – polecamy małe butelki z dziobkiem
    • Lekkie przekąski
  • Inne:
    • Kapcie

Dla dziecka:

• Pieluszki (np. typu "Pampers")
  • Chusteczki nawilżane
  • Ubranka na wyjście ze szpitala

Opieka na najwyższym poziomie

Personel Oddziału Położniczo-Ginekologicznego w Nowogardzie to zespół doświadczonych lekarzy, położnych i pielęgniarek, którzy troskliwie opiekują się Pacjentkami na każdym etapie porodu. Gwarantujemy indywidualne podejście oraz komfortowe warunki pobytu.

Co wyróżnia nasz oddział?

• Nowoczesne sale porodowe wyposażone w najnowszy sprzęt
  • Możliwość porodu rodzinnego
  • Przyjazna i wspierająca atmosfera

Przygotowanie do porodu – konsultacje

W trosce o komfort i przygotowanie naszych Pacjentek oferujemy dodatkowe formy wsparcia:

💬 Konsultacje z położną – Zachęcamy do umawiania się na indywidualne spotkania, podczas których można porozmawiać o swoich obawach i planach związanych z porodem.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

📞 Telefon do oddziału położniczego: 91 563 81 20

Jesteśmy dostępni w godzinach pracy oddziału, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania i udzielić wsparcia.

Jak do nas trafić?

Oddział Położniczo-Ginekologiczny znajduje się na II piętrze szpitala. Szczegółowe informacje o dojeździe i dostępnych miejscach parkingowych można uzyskać na miejscu.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

Dla nas najważniejszy jest komfort i bezpieczeństwo Pacjentki oraz nowonarodzonego dziecka. Z pełnym zaangażowaniem i otwartością czekamy na Państwa, aby wspólnie przejść przez ten wyjątkowy moment w życiu.