Każdy ma coś, co może dać innemu człowiekowi

ZOL Resko

Zakłady opiekuńczo-lecznicze (ZOL) to placówki, które w swojej nazwie mają określenie „zakład opiekuńczo-leczniczy". Celem zakładu  jest objęcie całodobową opieką osób, które nie wymagają hospitalizacji, jednakże ze względu na zły stan zdrowia oraz trudną sytuację rodzinną nie mogą pozostawać w swoim domu i wymagają kontynuacji leczenia oraz całodobowej specjalistycznej opieki, pielęgnacji.

Na terenie obiektu  w Resku znajdują się przestronne miejsca oraz wygodny podjazd samochodem, a także sale dla pacjentów w placówce znajduje również na wyposażeniu nowoczesny Rentgen marki  SIMENS  i pracownię do analizy zdjęć. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy jest placówką medyczną, która świadczy usługi w zakresie stacjonarnej i długoterminowej opieki nad osobami przewlekle chorymi i niepełnosprawnymi. Doskonała lokalizacja w spokojnym miejscu zapewnia przebywającym  osobom spokój, bliski kontakt z naturą oraz możliwość cieszenia się dobrymi warunkami bytowymi. Do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Resku może zostać przyjęty pacjent, wymagający świadczeń pielęgnacyjno - rehabilitacyjnych i leczniczych, z rozpoznaniem choroby przewlekłej, który w ocenie wg. zmodyfikowanej skali Barthel uzyskał od 0 do 40 pkt. Pacjent w dniu przyjęcia do ZOL powinien mieć aktualne badania tj. morfologia, OB, badanie ogólne moczu, mocznik, elektrolity, HB.

Trzeba  zaznaczyć, że  Zakład opiekuńczo-leczniczy w Resku nie może przyjmować pacjentów o schorzeniach:

• chorych w ostrej fazie choroby psychicznej
  • uzależnionych od alkoholu i narkotyków
  • w terminalnej fazie choroby nowotworowej

Opr. Foto: SPSR w Nowogardzie