Oddziały szpitalne w Nowogardzie:

Za nią 36 Goleniowska Mila Niepodległości!

1

2

3

To nie miejsce było ważne, lecz uczestnictwo i ukończenie biegu…

Eliza Gajewska – nasza uśmiechnięta, pogodna koleżanka pracująca na co dzień na Izbie Przyjęć w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Rejonowym w biegu ulicznym w XXXVI Goleniowskiej Mili Niepodległość ukończyła dystans 10 km z sukcesem i poruszyła, nas pokazując jak ruch poprzez biegi wyzwala hormon szczęścia.

Celem imprezy było: uczczenie 106 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, popularyzacja imprezy, która jest, jedyną taką w regionie województwa zachodniopomorskiego Ponad trzy tysiące biegaczy wzięło udział w tegorocznej 36. Goleniowskiej Mili Niepodległości. To niezmiennie najliczniejsza tego typu impreza biegowa na terenie Powiatu goleniowskiego. 

-  Bieganie jest znane z tego, że pobudza wydzielanie endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia. Dlatego biegam wraz z moimi koleżankami bardzo często i zachęcam do tego tam, gdzie jest to możliwe. Goleniowska Mila Niepodległości to prestiżowa, profesjonalna impreza biegowa, w kilku kategoriach wiekowych.  Dlatego warto w niej corocznie uczestniczyć tak samo, jak w bigach charytatywnych, które są ważnym przesłaniem i również w nich uczestniczę i zachęcam do udziału. To nie miejsce było ważne, lecz uczestnictwo i ukończenie biegu… To nie jest opinia tylko moja, ale również mojej koleżanki Elżbiety, z którą biegłyśmy razem w tegorocznej edycji Mili Goleniowskiej. 

 - powiedziała Eliza w swojej wypowiedzi.

Jak ocenia zawody Andrzej Podgórski z Zarządu Wojewódzkiego Kolegium Sędziów Zachodniopomorskiego Związku i sędzia jednego z głównych biegów Mili Goleniowskiej.

- Goleniowska Mila to nie tylko trasa, pokonywane kilometry i medale. Wszystko jest ważne, ale najważniejsza jest atmosfera, klimat, którą tworzą zawodniczki, zawodnicy, dzieci co roku poprawiają swoje wyniki. Trzeba również wyraźnie zaznaczyć, że Trasa Goleniowskiej Mili Niepodległości oraz biegu na 10 km otrzymały w 2023 roku atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który ma ważność do 14 września 2028 roku. Biegi organizowane są w następujących kategoriach: 1. 300 m – bieg przedszkolaków, 2. Bieg dzieci – 550 m, 3. Mila młodzieży i Mila Open – 1609 m i ostatnia 4. Bieg na 10 km.

  – podsumował Andrzej Podgórski.

Tegoroczną Goleniowską Milę Niepodległości wśród kobiet najszybciej pokonała Aleksandra Bereśniewicz z AZS Poznań. Wśród mężczyzn zwyciężył Michał Groberski z Barnima Goleniów. Eliza zdobyła 339 miejsce, a w kategorii K40-49 miejsce 25 z czasem 51 min 34 sek., ale tu miejsce nie było najważniejszym, ale samo uczestniczenie w biegu. Z pewnością, życzmy Elzie, by każdy przebiegnięty kilometr dodał jej skrzydeł i radości w przyszłorocznej Mili Goleniowskiej oraz innych zawodach. Przypomnijmy, że Goleniowska Mila Niepodległości to jedna z najstarszych imprez biegowych w Regionie i Polsce upamiętniająca Narodowe Święto Niepodległości, rozgrywana jest w Goleniowie od 1989 roku.

Tekst: SPSR w Nowogardzie

Foto: Archiwum prywatne Eliza Gajewska

Godziny otwarcia:
  • Szpital czynny całą dobę

SPSR Nowogard,
ul. Wojska Polskiego 7,
72-200 Nowogard

LABORATORIUM

adres: Szpital ul. Wojska Polskiego 7, I piętro.

Pobieranie badań i wydawanie wyników: poniedziałek - piątek od 7:30 do 12:00