Oddziały szpitalne w Nowogardzie:

Mają kwalifikacje, wykształcenie i kompetencje

Lekarki

Dwie siostry, lekarki, ginekolożki są optymistkami i nie boją się wyzwań medycznych. To Absolwentki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wykonują obie swój zawód z ogromną pasją i empatią dla pacjentki, a życie zawodowe mają ułożone niczym precyzyjny grafik operacji planowych. Razem uważają, że w swojej specjalizacji, jaką jest Ginekologia i Położnictwo mają jeszcze wiele do zrobienia dla zdrowia pacjentek.

Są precyzyjne, konkretne, utalentowane z własnymi historiami medycznymi, które są związane z kierunkiem Ginekologii, który został uwieńczony dyplomem lekarskim. Kariera naukowa lekarek może stanowić inspirację dla abiturientów, którzy stoją przed wyborem kierunków na studia. Lekarki są dowodem uporu, determinacji, zdolności oraz pokazują, ogromne zaangażowanie w tym, co robią i jak podchodzą do swojego zawodu. Mowa o dwóch lekarkach: dr n. med. Janinie Świderskiej i lek. Ginekolog Michalinie Roguskiej z Oddziału Ginekologii i Położnictwa Szpitala Rejonowego w Nowogardzie.

- Nasza specjalizacja, jaką jest, Ginekologia jest tą dziedziną Medycyny, gdzie głównym działaniem nas jako lekarzy jest profilaktyka, wykrywanie i leczenie chorób narządów płciowych u kobiet oraz prowadzenie ciąży i porodu. Jeśli pacjentka regularnie poddaje się badaniom kontrolnym, możliwe jest rozpoznanie schorzeń we wczesnej fazie, a ich leczenie jest zdecydowanie łatwiejsze. Jestem w nowogardzkim szpitalu od 2021 roku, a w zawodzie lekarza pracuję od 11-lat. W tej chwili wraz z siostrą pracuję w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Rejonowym w Nowogardzie na Oddziale Ginekologii I Położnictwa. Oddział wraz ze zgromadzonym naprawdę dobrym i wysokiej jakości sprzętem powstało, aby zapewnić Pacjentkom naszego Szpitala możliwość operacyjnego leczenia schorzeń ginekologicznych przy wykorzystaniu, małoinwazyjnych technik operacyjnych. Jeżeli leczenie zabiegowe jest konieczne, preferujemy techniki endoskopowe jako bardziej te nowoczesne i korzystne dla Pacjentek. Stosowane na naszym oddziale metody małoinwazyjne minimalizują ryzyko powikłań, skracają czas pobytu Pacjentki w szpitalu i pozytywnie wpływają na powrót do normalnej aktywności w życiu. Warte dodania jest posiadanie na oddziale -wanny przeznaczonej do bezpiecznej realizacji wstępnej fazy porodu. Wanna porodowa stwarza dogodne warunki przygotowania ciężarnej do porodu, ograniczenia bólów porodowych, a także przyjęcia porodu do wody. W nowogardzkim szpitalu kobiety mogą rodzić bez bólu i stresu – opowiada dr n. med. Janina Świderska.

Oddział Ginekologii i Położnictwa Szpitala Rejonowego w Nowogardzie powstał, aby zapewnić Pacjentkom Szpitala możliwość bezpiecznego rodzenia dzieci, leczenia schorzeń ginekologicznych przy wykorzystaniu, małoinwazyjnych technik operacyjnych. Czy warto rodzić w naszym szpitalu?
- Rozpoczęłam, swoją pracę w poprzednim roku w maju w trakcie robienia jeszcze specjalizacji z Położnictwa i Ginekologii przyjeżdżając na praktyki i nauczyć się operować, gdyż oddział mi umożliwiał wraz z ordynatorem Dr n.med. Wojciechem Kałużyńskim oraz r. n. med. specjalistą w ginekologii i położnictwie Marią Kubisa, którzy są świetnymi specjalistami i to od nich wiele się nauczyłam wraz ze swoją siostrą przy prowadzonych zabiegach i operacjach ginekologicznych. Oddział w Nowogardzie, gdzie pracujemy, oferuje dobry zakres zabiegowych świadczeń zdrowotnych w dziedzinie ginekologii Oddział Położnictwa i Ciąży z Blokiem Porodowym o I poziomie referencyjności usytuowany jest w nowej części budynku szpitala. Oddział oferuje świetną opiekę nad przebiegiem ciąży oraz odbycie porodu w miłej atmosferze, w towarzystwie najbliższej osoby pod opieką doświadczonego personelu położnych oraz lekarzy. Operacje i zabiegi ginekologiczne wykonujemy dwa razy w tygodniu jako zabiegi planowe zapewniając bezpieczeństwo i komfort zarówno matce, jak i dziecku przed w trakcie i po porodzie. Znieczulenie, jeżeli pacjentka ma takie życzenie, rozważamy i wykonujemy w ramach możliwości. Muszę powiedzieć, że na każdym dyżurze jest pacjentka znieczulana do porodu, więc jest to procedura w ramach naszych możliwości kadrowych. Gdyby były większe możliwości kadrowe dostępność (lekarza anestezjologa), pewnie znieczuleń byłoby więcej, ale od czegoś trzeba zacząć. Pacjentki z takiego porodu ze znieczuleniem są spokojniejsze, bardziej stonowane, pewniej podchodzą do tego porodu, co odbija się na tym, że wychodzą zadowolone z porodu i ze szpitala, że zdrowym dzieckiem. Warunki na oddziale są bardzo dobre, personel medyczny, położne pracują wiele lat i są bardzo dobrze wyszkolone, lekarze z dużym doświadczeniem, którzy niejedno już widzieli i wszystkie procedury wykonują bezpiecznie. Pacjentka może się tu po prostu czuć bezpieczna. Kobieta, która się spodziewa, dziecka potrzebuje empatycznej i skutecznej komunikacji z lekarzem oraz z położną, aby wzmacniać siebie i wspierać dziecko w czasie pobytu w szpitalu. To wszystko jest w tym niewielkim szpitalu w Nowogardzie, gdzie razem pracujemy z moją siostrą Warto tu wspomnieć, że jesteśmy członkiniami Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników co umożliwia nam i daje szanse na zdobycie praktycznej wiedzy dzięki szkoleniu przez światowych specjalistów z zakresu naszej specjalizacji. W tej chwili pracuje w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Rejonowym w Nowogardzie, gdzie podejmie się kompleksowej opieki w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia kobiet. Naszym zadaniem jest leczyć i pomagać. Najlepiej szybko, skutecznie i bezbłędnie. Wymaga to profesjonalizmu i dobrej osobowości oraz wsparcia zespołu, który składa się z 6 lekarzy, z którymi bardzo dobrze nam się współpracuje. – reasumuje   lek. Ginekolog Michalina Roguska

Gaz rozweselający na naszej porodówce
Kobiety rodzące na oddziale szpitala mogą być znieczulane tzw. gazem rozweselającym. Do tej pory skorzystało z tej metody już wiele pacjentek. Znieczulenie gazem jest całkowicie bezpieczne dla matki i dziecka.

Oddział Ginekologii i Położnictwa Szpitala Rejonowego w Nowogardzie stawia na fachową opiekę, porady lub leczenie, które proponuje zespół lekarzy z lekarkami. Od ponad trzech lat wykonują zabiegi i udzielając jednocześnie porad lekarskich w odmienionym składzie personelu lekarskiego.

Tekst i foto: SPSR w Nowogardzie

2W każdej chwili matka może liczyć na pomoc naszą i lekarzy oraz położnych w szpitalu w Nowogardzie - mówią . Dr n. med. Janina Świderska i lek. Ginekolog Michalina Roguska z Oddziału Ginekologii i Położnictwa Szpitala Rejonowego w Nowogardzie zapraszają pacjentki

 

 

 

 

3 Porody w wodzie są coraz popularniejsze – Szpital w Nowogardzie dołączył do listy placówek, dysponujących specjalnymi wannami do porodów.

Ogłoszenia

Image
Godziny otwarcia:
  • Całą dobę

SPSR Nowogard,
ul. Wojska Polskiego 7,
72-200 Nowogard