Oddziały szpitalne w Nowogardzie:

Pomóżmy szpitalowi. To nasza wspólna sprawa

3

Każdy może wesprzeć Samodzielny Publiczny Szpital Rejonowy w Nowogardzie.

Dyrektor Kazimierz Lembas zwraca się z prośbą o wsparcie dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie-Sytuacja, w której znalazł się nasz szpital, zresztą jak większości inne szpitale w całej Polsce. Jest to sytuacja trudna i nieprosta — podkreśla.
W związku z trudną sytuacją ekonomiczną szpitala, gdzie nastąpił wzrost kosztów energii i usług oraz utylizacji odpadów, oraz podniesienie płacy minimalnej, którą musi zagwarantować szpital swoim pracownikom. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do podmiotów gospodarczych w Nowogardzie oraz Powiatu Goleniowskiego i osób fizycznych mogących udzielić pomocy naszemu Szpitalowi, o udzielenie wsparcia finansowego lub rzeczowego, na pomoc w zakresie leczenia pacjentów wymagających świadczenia usług medycznych. Szpital w Nowogardzie jest laureatem przyznania certyfikatu Wzorowa Placówka Medyczna to inicjatywa dziennikarzy oraz ekspertów z zakresu Ochrony Zdrowia, lekarzy oraz ratowników medycznych, którzy angażując się w poprawę jakości usług świadczonych dla pacjentów – dostrzegają często proste rozwiązania, będące wzorem dla innych. To także docenienie pracy całego personelu przy realizowanych zadaniach.

Obiekt o łącznej powierzchni użytkowej 4,6 tys. m kw. i kubaturze 20 tys. m sześc. Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Nowogardzie przebudowała firma Skanska. Inwestycja kosztowała 19,4 mln zł. Również szpital będzie mieć w niedalekiej perspektywie lądowisko przyszpitalne na terenie „Smoczaka”. Pieniądze na ten cel, w wysokości 1 mln zł, są efektem z wygranego konkursu, w którym gmina wzięła udział – chodzi o największej liczbie pacjentów zaszczepionych na COVID-19. Szpital także chce zmienić i poprawić swój wizerunek w związku z tym będą realizowane wkrótce prace remontowe obejmujące starą bryłę szpitala, budynek administracyjny z przychodnią oraz budynek, w którym znajdują się między innymi przyszpitalne laboratorium. Będą zrobione docieplenie, wymiana stolarki okiennej, drzwiowej oraz odnowienie fasady.

SPSR w Nowogardzie

Dla darowizn pieniężnych zamieszczamy nr konta bankowego:

Nr konta: 301240 3927 1111 0010 8425 3803

szpital

Ogłoszenia

Image
Godziny otwarcia:
  • Całą dobę

SPSR Nowogard,
ul. Wojska Polskiego 7,
72-200 Nowogard