Minęły już trzy lata, odkąd świat obiegła informacja o wirusie

Niestety, nie było to takie łatwe.
Bez nich praca w punkcie pobrań po prostu nie byłaby możliwa.

W miesiącu marcu 2023 minęły trzy lata, gdy, 11 marca 2020 roku Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię koronawirusa. Dwa dni później polski rząd ogłosił pierwsze restrykcje i wprowadził stan zagrożenia epidemicznego.
Pielęgniarki, lekarze ,a także pozostali pracownicy związani ze służbą zdrowia oraz żołnierze byli wówczas na pierwszej linii frontu walki z pandemią. Jak radzili sobie w tej nieprostej sytuacji? To udokumentowaliśmy wówczas utworzonym w mobilnym punkcie pobrań Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie.  Przypomnijmy łącznie od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 6 441 501 przypadków. Zmarło 118 989 osób z COVID-19.

SPSR. Nowogard