Trochę historii o szpitalu w Nowogardzie

Szpital dawniej i dziś
Samodzielny Publiczny Szpital Rejonowy w Nowogardzie dawniej leczył pacjentów w bardzo skromnych warunkach. Od niespełna 9-lat rozwija swoje podwoje w nowoczesnym budynku dla dobra pacjentów nie tylko gminy Nowogard, lecz także województwa zachodniopomorskiego.

Po wielu budynkach w Nowogardzie zostały tylko puste budynki. Inne zmieniły swoje przeznaczenie. A przecież stanowiły część historii Nowogardu, jak była historia Szpitala w Nowogardzie? Pierwsze plany rozbudowy nowogardzkiego szpitala pojawiły się w roku 1988 roku, gdzie poprzez zaangażowanie Burmistrza Nowogardu Roberta Czapli, samorządowców, dyrekcję szpitala na czele z Dyrektorem Kazimierzem Lembasem, ostatecznie w maju 2013 roku zakończyła się rozbudowa Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie. Obiekt o łącznej powierzchni użytkowej 4,6 tys. m kw. i kubaturze 20 tys. m sześc. na zlecenie Urzędu Miejskiego w Nowogardzie przy przebudowała Skanska – szwedzka firma budowlana. Firma jest jedną z największych firm o tym charakterze, obecną na świecie od ponad stu trzydziestu lat. Inwestycja kosztowała 15,4 mln zł netto. Istniejąca od wielu lat działalność Szpitala w Nowogardzie przekłada się na dobrą jakość świadczonych usług poprzez doświadczenie i zaangażowanie personelu medycznego oraz zatrudnionych w nim lekarzy różnych specjalności. Jednocześnie w szpitalu stale udoskonalana jest infrastruktura, usługi medyczne i sprzęt medyczny na poszczególnych oddziałach.

Tekst i foto: SPSR Nowogard

Szpital dawniej i dziś