Szpital w Nowogardzie z Certyfikatem wzorowej placówki od ekspertów

Kolejne wyróżnienie, które zobowiązuje
Samodzielny Publiczny Rejonowy Szpital w Nowogardzie pod przewodnictwem Dyrektora-Kazimierza Lembas oraz Jakuba Kubiaka dyrektora ds. Administracyjno-Technicznych. zdobył tytuł zarazem certyfikat „Wzorowa Placówka Medyczna” w Ogólnopolskim Konkursie.

Wzorowa Placówka Medyczna to inicjatywa niezależnych ekspertów Forum z zakresu Ochrony Zdrowia, którzy angażując się w poprawę jakości usług świadczonych dla pacjentów – dostrzegają często proste rozwiązania, będące wzorem dla innych. To także docenienie pracy całego personelu przy realizowanych zadaniach. Konkurs wyłonił najlepszych w poszczególnych województwach, wskazując innowacyjne pomysły, ulepszające opiekę medyczną pacjentów i przyśpieszające ich powrót do zdrowia.

- Uzyskanie Certyfikatu „Wzorowa Placówka Medyczna” jest dla nas bez wątpienia zobowiązaniem do dalszego dbania o jakość świadczonych usług medycznych oraz o poprawę bezpieczeństwa naszych Pacjentów, zwłaszcza w czasie obfitującym w nowe i trudniejsze wyzwania, z jakimi musimy się wciąż mierzyć w naszym szpitalu, który wciąż potrzebuje wsparcia. - mówi Kazimierz Lembas, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala w Nowogardzie-Chciałbym przy tej okazji podziękować wszystkim Pracownikom za codzienny trud włożony w rozwój naszego szpitala, w opiekę nad pacjentami, czego efektem jest uzyskanie tego prestiżowego wyróżnienia. Warto podkreślić, że przyznawany certyfikat jest powszechnie sprawdzoną metodą i najskuteczniejszym sposobem zapewnienia wysokiej jakości świadczeń. Jest on postrzegany jako jeden z elementów wyróżniający nasz szpital na rynku usług medycznych. Podstawową ideą certyfikatu, jest dobrowolne poddanie się placówki zewnętrznej ocenie, którą pomyślnie przeszliśmy. Dodam, że nasz szpital już uzyskał certyfikat. Jest on ważny do 31.12.2025 r.

- Cieszę się, że z załogą szpitala w Nowogardzie z przyznanego certyfikatu. Zatrudniamy jak na tak niewielki szpital skutecznych specjalistów, których wiedza oraz doświadczenie, wraz z aparaturą diagnostyczną umożliwiają świadczenie na dobrym poziomowe standardów opieki medycznej, co potwierdził, właśnie ten certyfikat. -  powiedział również Jakub Kubiak dyrektor ds. Administracyjno-Technicznych w Nowogardzie.

W szpitalu w Nowogardzie funkcjonuje 5 oddziałów szpitalnych oraz 7 poradni specjalistycznych przychodnie rodzinne z Filami nowogardzkiego szpitala w Dobrej oraz ZOL Resko, gdzie do dyspozycji pacjentów jest 90 łóżek szpitalnych.

Tekst i foto: SPSR Nowogard

2Szpital legitymuje się certyfikatem „Wzorowa Placówka Medyczna” przyznanym przez ekspertów. To dla naszej placówki ważne wyróżnienie - mówią szefowie szpitala Kazimierz Lembas i Jakub Kubiak.

3Uzyskanie Certyfikatu „Wzorowa Placówka Medyczna” jest dla nas bez wątpienia zobowiązaniem do dalszego dbania o jakość świadczonych usług medycznych -mówi Kazimierz Lembas dyrektor SPSR w Nowogardzie.