Oni chcą być radymi w Gminie Nowogard i Powiecie goleniowskim

Czy nasi pracownicy zasiądą w ławach w Gminie Nowogard i Powiecie goleniowskim?
Marzenia o reelekcji, nowe twarze, w tym doświadczony lekarz i były lekarz LPR, dyrektor z doświadczeniem i p.o. kierownik kuchni szpitala w Nowogardzie, mgr Rehabilitacji i Fizykoterapii i ich zapowiedzi programowe - powoli rozpędza się machina przygotowań do wyborów samorządowych, które odbędą się już 7 i 21 kwietnia.

Nasi kandydaci z Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie po raz kolejny lub pierwszy podjęli wyzwanie, aby ze swoim doświadczeniem, energią i siłą do działania wystawić kandydatów do rady miasta i powiatu. Mamy ogólne wsparcie, które nawet jest dedykowane od ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Dariusza Wieczorka, w tej chwili Wiceprzewodniczącego Nowej Lewicy – mówi K. Lembas, który jest dyrektorem nowogardzkiego szpitala od 19 lat.

- Wierzę, że to będzie zwycięska rywalizacja dla naszych kandydatów ze szpitala w Nowogardzie. Dlatego zapraszam, by oddać swój głos 7 kwietnia 2024 roku.

b_400_300_16777215_0_0_images_2024_03_13_kandydaci_1.jpg1. Kazimierz Lembas - mieszkaniec Nowogardu. Wieloletni radny Rady Powiatu Goleniowskiego, dyrektor Szpitala Miejskiego w Nowogardzie, przez 18-lat prezes Pomorzanina Nowogard, obecnie Prezes Klubu Kolarskiego Chrabąszcze Nowogard, ekonomista.

-  Uważam, że bezpieczne finanse szpitala to bezpieczny pacjent. Dlatego będę zabiegał, by w Powiecie goleniowskim nasz szpital zawsze mógł liczyć na subwencję przy podziale na poszczególne gminy w naszym regionie. Dopilnuję tego!

22.  Wojciech Włodarczyk lekarz chirurg, lekarz POZ kandydat do Radny Rady Miejskiej w Nowogardzie.

- Pisali o mnie w prasie, że jestem Lekarzem z załogą z nieba. Może coś w tym było? Medycyna, Ratownictwo jest moją pasją, a poprawa stanu zdrowia i uśmiech na twarzy moich pacjentów są dla mnie najważniejsze, dlatego wkładam w swoją pracę zawsze 100% zaangażowania i chcę jako radny w Gminie Nowogard mieć udział, by zdrowie i kondycja szpitala w Nowogardzie były niezagrożone w funkcjonowaniu. Znam się na leczeniu, ale medyczna ekonomia też nie jest mi obca. Dlatego będę bacznie przyglądał się, aby subwencje trafiały do szpitalnej kasy.

33. mgr Monika Turek p.o. kierownika kuchni Szpitala w Nowogardzie, nauczyciel, studentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, ubiega się o I kadencję radnej Rady Miejskiej w Nowogardzie.

- Odżywianie ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie pacjentów w naszym szpitalu. Dieta odgrywa istotną rolę w zapobieganiu wielu chorobom, takim jak choroby serca, otyłość, cukrzyca i wiele innych. Dlatego będę kładła nacisk na profilaktykę, edukację i właściwe dofinansowanie szpitala, które jest gwarantem podnoszenia jakości wykonywanych usług medycznych i komfortu pobytu pacjentów w szpitalu.

44. mgr Jolanta Bąk prowadząca Gabinet Rehabilitacji i Fizykoterapii przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Rejonowym w Nowogardzie

-W zawodzie fizjoterapeuty jestem od niemalże 30 lat. Zaczynałam swoją pracę tu w szpitalu. Wykonują świadczenia z zakresu fizjoterapii ambulatoryjnej dla mieszkańców gmin: Nowogard, Maszewo, Osina, Dobra Nowogardzka i Płotów. Zabiegi są z zakresu fizykoterapii, kinezjoterapii, gimnastyki leczniczej, masaży, hydroterapii. Zdecydowanie zdrowie pacjentów jest dla Pani Jolanty najwyższym priorytetem.

Tekst i foto: SPSR