Trwają prace modernizacyjne na terenie szpitala w Nowogardzie

Stara bryła, biurowiec Naszego Szpitala w pełniej modernizacji

Nadal trwa modernizacja Samodzielnego Publicznego Szpitala w Nowogardzie. Firma remontowa pracuje z pełnym zaangażowaniem nawet jeżeli warunki atmosferyczne są niekorzystne. Niebawem będą nowe, ocieplane ściany budynku starej części szpitala.

Trwająca termomodernizacja budynków przyszpitalnych Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie jest w pełni rozpoczęta. Główne prace termomodernizacyjne wiążą się przede wszystkim z: ociepleniem ścian zewnętrznych, dachu i stropodachu; uszczelnieniem stolarki okiennej i drzwiowej lub wymianą jej na taką o lepszych parametrach w zakresie energooszczędności.

-  Całościowo zakrojona termomodernizacja budynków, wchodzących w skład szpitala, którym zarządzam, rzeczywiście ruszyła. To dla nas ogromna satysfakcja.  Stara bryła szpitala kojarzy nam się z szarymi kolorami – Jednak nie może być tak w przypadku w tej chwili szpitala w Nowogardzie. – Chcemy, by było to miejsce było przyjazne i estetyczne. - podkreśla Kazimierz Lembas, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie.

Realizowane prace zakładają między innymi ocieplenie budynków i wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Koszt inwestycji to mniej więcej 4,8 mln zł, a jej wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Usługi-Handel Rafał Zieliński z Chełmży. Przypomnijmy, że Burmistrz Robert Czapla podpisał umowę na rozbudowę nowego skrzydła nowogardzkiego szpitala. Prace trwały od 10 maja 2011 r., a zakończyć 19 maja 2013 r. W tej chwili jest już rozpoczęte. Termomodernizacja budynków Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie będzie realizowana w ramach Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD: Program Inwestycji Strategicznych.

Serdecznie Pacjentów przepraszamy za utrudnienia związane z pracami remontowymi, które odbywają się na terenie szpitala w Nowogardzie.