Oddział Ginekologiczno-Położniczy przyjmuje, udziela porad i leczy. Oddział Internistyczny chwilowo zawieszony.

1

2

Dyrekcja Szpitala, Lekarze, Pielęgniarki i Położne z SPSR w Nowogardzie zwracają się z prośbą!

W ostatnich tygodniach pojawiły się rzekomo informacje o zamknięciu Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w nowogardzkim szpitalu. Jednym z powodów miałoby być brak personelu medycznego lekarzy-ginekologów?

Głośno zrobiło się na temat rzekomego zamknięcia Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala w Nowogardzie. Było to zaskakujące, ponieważ oddział nadal funkcjonuje i przyjmuje pacjentki, które potrzebują pomocy lekarskiej. Pogłoski te zdementował dyrektor szpitala Kazimierz Lembas z dyrekcją.

- Dementujemy informacje, jakie krążą w sieci i przestrzeni publicznej w Nowogardzie o zamknięciu jednego z oddziałów. Oddział Ginekologii i Położnictwa Szpitala Rejonowego w Nowogardzie wciąż zaprasza wszystkie Panie, które potrzebują fachowej opieki, porady bądź leczenia czy hospitalizacji. Oddział wbrew wszelkim komentarzom, które są rozpowszechniane na fb czy na mieście nie mają uzasadnienia. Oddział nie jest zamknięty i funkcjonuje przy pełnym zabezpieczeniu lekarskim i pielęgniarskim i położniczym. Dodamy, że jedną z lekarek, która pracuje, na oddziale jest dr n. med. Maria Kubisa doświadczona ginekolog jak również lek. Grażyna Mianowicz – Justyńska specjalista neonatolog, Medycyny Rodzinnej, a także Medycyny Paliatywnej, lek. Medycyny Andrzej Buragas-specjalista Pediatrii. Gwarantują oni profesjonalną opiekę nad swoimi pacjentami. Podkreślmy, że szpital w Nowogardzie zawiesił jedynie tylko chwilowo funkcjonowanie Oddziału Wewnętrznego. Prosimy o nierozpowszechnianie niesprawdzonych informacji, otrzymywanych za pomocą mediów społecznościowych, aplikacji na smartfony takich jak np.: WhatsApp czy Messenger bądź FB. Działania takie wzbudzają bezzasadną panikę oraz rozsiewają dezinformację, która nie służy nikomu, a szczególności chorym pacjentom. Szpital funkcjonuje zgodnie z przepisami i ma stosowane certyfikaty, które zawsze prezentujemy z dumą.

– podkreślają, szefowie szpitala w Nowogardzie