Każdy miał coś, co mógł dać Grażynce w trakcie zbiórki

Grażyna Luter to nie tylko nasza koleżanka, ale też świetna pielęgniarka w pracy, która ma wiele w sobie widzialnej empatii! Nie wyobrażamy sobie, aby w tej najważniejszej walce, walce o zdrowie i życie pozostała sama, bez naszego wsparcia.

Grudzień to szczególny miesiąc. Wówczas jeszcze bardziej niż zwykle otwierają się serca, by wspomóc osoby, które wymagają od nas pomocy. W wielu miejscach odbywają się bożonarodzeniowe kiermasze, na których można nie tylko kupić prezent pod choinkę dla bliskiej osoby, ale wesprzeć tych, którzy potrzebują pomocy. Dla naszej koleżanki Grażynie Luter pielęgniarki POZ odbył się charytatywny kiermasz zorganizowany przez Parafialny Zespół Caritas przy Parafii Wniebowzięcia N.M.P w Nowogardzie. W zbiórce uczestniczyły między innymi oprócz innych osób przybyłych z miasta również koleżanki-pielęgniarki POZ, pracownicy szpitala i reprezentująca Izbę Przyjęć Monika Bielej-Nouri – pielęgniarka oddziałowa. Wszystkie panie wspólnie przygotowały i upiekły pyszne domowe wypieki, ciasta, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

-  Już dziękowałem wszystkim, którzy tak licznie przyszli, ale w tej chwili chciałabym szczególnie wyrazić wdzięczność swoim koleżanką ze szpitala w Nowogardzie, dyrekcji i dyrektorowi Kaźmierzowi Lembasowi, który osobiście przyszedł, by wesprzeć wspólnie z wami tę jakże ważną dla mnie zbiórkę. W tej chwili jestem zakwalifikowana do programu lekowego, ale potrzebuję jeszcze rehabilitacji, która jest kosztowna. Potrzebuję podobnie sprzętu rehabilitacyjnego, który również ma swoją cenę. Doceniam, że chcecie mi towarzyszyć w tak ważnym dla mnie momencie. Czy stwardnienie rozsiane zawsze kończy się na wózku? Uważam, że nie! Wraz z rozwojem medycyny, a także świadomości o chorobie, życie moje czy innych osób chorych na SM jest coraz bardziej pełnosprawne. – mówi Grażyna Luter.

Zachęcamy do zapoznania się z historią choroby Grażyny Luter, która została opisana przez Fundację Siepomaga. Nie bądźmy obojętni i dalej wspierajmy ją w walce w chorobie. Wszelkie informacje pod adresem: https://www.siepomaga.pl/grazyna-luter.