Już wkrótce Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jak ogłosiła Fundacja, cel 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!". Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Ostatni, 31. Finał WOŚP, odbył się 29 stycznia 2023 roku. Celem zbiórki była walka z sepsą i zakup urządzeń dla laboratoriów mikrobiologicznych w całym kraju.

Wkrótce zbliża się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z roku na rok przybywa wolontariuszy i ludzi dobrej woli, którzy chcą wspierać inicjatywę fundacji. Najbliższy, 32. Finał WOŚP zagra 28 stycznia 2024 roku! Mottem przyszłej akcji jest ,,Tu wszystko gra OK!", a celem zbiórki ,,Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!", czyli wyposażenie oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc. Jedną z jednostek, do których przekazano urządzenia na przełomie ostatnich lat, jest Samodzielny Publiczny Szpital Rejonowy w Nowogardzie.

Jak wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

Odpowiednim sposobem na wsparcie WOŚP jest przekazanie darowizny. Można to zrobić na kilka sposobów. W czasie finału Wielkiej Orkiestry można wrzucić do puszki pieniądze, a także wziąć udział w licytacji, z której dochód przekazany jest na WOŚP. Innym sposobem na wsparcie Wielkiej Orkiestry jest zrobienie przelewu na konto fundacji albo comiesięczne wsparcie. Numer konta oraz wszystkie potrzebne informacje dotyczące przekazania darowizny znajdują się na stronie WOŚP.  Aby wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można również przekazać 1% podatku na rzecz WOŚP.

SPSR w Nowogardzie