Z kijkami Nordic-Walking w plenerze i na ścieżce

Serce lubi ruch!

Nordic Walking niezasłużenie zyskał łatkę "aktywności dla staruszków". Bo, marsz z kijkami jest nie tylko  formą połączenia  ze sportem, ale także świetnym  sposobem na lepszy nastrój – niezależnie od wieku.

Każda  pora roku jest właściwa, by zacząć choćby naukę chodzenia z kijami. Jeśli w twojej głowie rodzą się wątpliwości, masz obawy i pojawia się ochota, by odłożyć swoje plany do wiosny, ten artykuł z naszej strony internetowej  jest strzałem w „10” i potwierdzeniem, że nawet w wieku 70+ można być aktywnym. Postaram się przedstawić kilka powodów, dla których warto wyjść z domu jesienią i zacząć uprawiać nordic walking.

- Mimo swych 70 lat +. Uważam, że  chodzenie z kijkami ma korzystny wpływ na moje zdrowie jako aktywność uprawiana na świeżym powietrzu. Redukuje mi stres, dostarcza endorfin i poprawia ogólną kondycję. Dodatkowo podczas marszu z zachowaniem odpowiedniej techniki Nordic Walking pracuje wiele mięśni, które są odpowiednio dotleniane. Morze, Ścieżka im. R. Zielińskiego to miejsca, które polecam – mówi Pani Krystyna była pacjentka  Oddziału Chirurgicznego Szpitala w Nowogardzie.

Dla kogo najlepszy będzie Nordic Walking?

Zwolennicy Nordic Walking twierdzą, że jest nawet skuteczniejsze niż bieganie – a przy tym bezpieczne dla stawów i niosące dużo mniejsze ryzyko kontuzji. A przy tym bardziej dostępne także dla osób mało wysportowanych, dla których bardziej wymagane rodzaje aktywności są zbyt trudne i wymagające.

opr. SPSR w Nowogardzie