Co nowego w naszym szpitalu

Co nowego w naszym szpitalu…

W pomieszczeniach trwa wymiana okien.

Szeroko zakrojona termomodernizacja obiektów, wchodzących w skład szpitala w Nowogardzie  ruszyła.

Trwa wymiana okien w pomieszczeniach laboratorium. Stare były zbyt już zużyte. Stare okna najbardziej dawały się we znaki pacjentom, pracownikom. W jesienno-zimowe dni, w niektórych pomieszczeniach, termometry pokazywały dość niskie wartości temperatury. Teraz będzie inaczej-cieplej. Termomodernizacja budynków Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie” odbywa się w ramach Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD: Program Inwestycji Strategicznych. Przypomnijmy, że Burmistrz Robert Czapla podpisał umowę na rozbudowę nowego skrzydła nowogardzkiego szpitala. Prace trwały od 10 maja 2011 r., a zakończyć 19 maja 2013 r. W tej chwili Termomodernizacja budynków Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie będzie realizowana w ramach Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD: Program Inwestycji Strategicznych.

- Każdy przedmiot ma własny termin przydatności, nie inaczej jest również z oknami. Przez te wszystkie lata były niejednokrotnie otwierane oraz zamykane po parędziesiąt razy w ciągu dnia. Zdążyły się więc dosyć zużyć, nie są już też tak szczelne, jak kiedyś. Wymiana okien dopiero co trwa, z czego się bardzo cieszmy. Termomodernizacja szpitalnych obiektów w Nowogardzie będzie wsparta z programu Polski Ład. Jej głównym wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Usługi-Handel Rafał Zieliński z Chełmży wspólnie z podwykonawcami. - Kazimierz Lembas, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie.