Większe kwalifikacje pielęgniarek i położnych w naszym szpitalu

Większe kwalifikacje pielęgniarek i położnych  w naszym szpitalu
W dniach 29-30.09.2023 r. w naszej placówce odbył się kurs dokształcający, którego tematem była  Profilaktyka zakażeń wywołanych SARS-CoV-2 w opiece zinstytucjonalizowanej i warunkach domowych.

Szkolenie było zorganizowane w ramach programu sfinansowanego w kwestii reakcji Unii na pandemię COVID-19, jak również Funduszy Europejskich, Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych. Kurs dokształcający skierowany był do pielęgniarek i położnych z naszego szpitala oraz innych placówek w rejonie. Zainteresowanie było spore, o czym świadczyła frekwencja uczestników na sali konferencyjnej szpitala w Nowogardzie. W szkoleniu brały udział Wykładowczynie :  mgr Ewa Kaczmarek mikrobiolog i oraz - specjalista ds. epidemiologii mgr Edyta Pałkowska-Ślipek SPSR w Nowogardzie, które poprowadziły prelekcje po czym chętnie odpowiadały na zadawane pytania ze strony biorących w prelekcjach uczestniczek.  Wszyscy uczestnicy kursu po jego po uczestnictwie otrzymali zaświadczenia oraz materiały dydaktyczne.

Tekst i foto: SPSR w Nowogardzie.