Niebawem "nowe życie" zyska stara bryła szpitala, laboratorium i budynek administracji szpitala w Nowogardzie

Niebawem „nowe życie” zyska stara bryła szpitala, laboratorium i budynek administracji szpitala w Nowogardzie
Na początek wymiana okien, drzwi, ocieplenie ścian!

Wykonawca modernizacji starych budynków szpitalnych w Nowogardzie rozpocznie niebawem remont. Długo wyczekiwana inwestycja wreszcie ruszy. Prace zaczną się najprawdopodobniej już z początkiem października i pochłoną sumę 5 milionów złotych.

- Wyremontowane i odnowione obiektów przyszyszpitalnych oraz laboratorium to poprawa jakości leczenia w naszym szpitalu, ulepszanie jakości pracy w nowych warunkach. Mamy nadzieje, że remont naprawdę dopełni, tego wszytego co dotychczas udało już nam się dokonać, a jak widać, nowa bryła szpitala wygląda imponująco, jego wyposażenie i sprzęt świetnie. Budynki po wykonanym  remoncie zyskają taki standard jak inne odnowione miejsca w szpitalu. Dołożymy wszelkich starań, aby remont przebiegł fachowo i sprawnie.Dodam, że ważnym faktem jest to, że Rada Miejska w Nowogardzie na wniosek Burmistrza Roberta Czapli ustanowiła, środki finansowe w kwocie 550 tys zł informuje - Lembas Kazimierz - Dyrektor SPSR w Nowogardzie.

Wtóruje jednocześnie.

Jakub Kubiak-dyrektor ds. Administracyjno-Technicznych Samodzielnego Publicznego Szpitala w Nowogardzie.

- Chciałbym poinformować, że Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego prosi wszystkich pacjentów i gości, odwiedzających palcówkę, w okresie, gdy będą realizowane prace budowlane, aby zachowali szczególną ostrożność.

Warto przypomnieć, że w 2013 roku skończyła niegdyś się jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych przez gminę Nowogard, czyli budowa nowego skrzydła szpitala. Mieszczą się w nim między innymi oddziały: internistyczny, chirurgiczny i ginekologiczny to ultranowoczesne pomieszczenia. Pieniądze wtedy na modernizację w całości pochodziły z budżetu gminy w Nowogardzie, która przeznaczyła na tę ważną inwestycję 19,5 mln zł.

Wykonawca powinien rozpocząć pracę już wkrótce, gdzie będzie miał 14 miesięcy na wywiązanie się z umowy. Termomodernizacja szpitalnych obiektów w Nowogardzie będzie wsparta z programu Polski Ład. Jej głównym wykonawcą będzie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Usługi-Handel Rafał Zieliński z Chełmży.