Oddziały szpitalne w Nowogardzie: Oddział Pediatryczny

Oddziały szpitalne w Nowogardzie:  Oddział Pediatryczny

Najlepsi pediatrzy  z super podejściem do dzieci

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Rejonowym  funkcjonuje  nowoczesny oddział pediatryczny. Ma bardziej przyjazne pokoje i miejsca dla rodziców oraz opiekunów, którzy nieodpłatnie mogą nocować na czas choroby dziecka .Oddział został zaprojektowany w szmaragdowym klimacie z motywami świata podwodnego. Ma do dyspozycji 15  łóżek dla małych pacjentów.

Przyjazne sale w bardzo pogodnych kolorach

Wnętrza zaprojektowano tak, aby były jak najbardziej przyjazne dzieciom. Na korytarzach i w salach można dostrzec wyróżniającą się estetykę. Na ścianach są  morskie elementy – np. ryby. Sale mają  kameralny charakter. W licznych  pokojach jest łazienka i miejsce dla opiekuna. Na oddziale jest także duży pokój tzw. bawialnia. Od wielu lat zespół lek. pediatrów czyni  starania, aby chorym dzieciom i ich najbliższym zapewnić jak najlepsze warunki pobytu w oddziale, przyjazną atmosferę oraz ciepły klimat, poczucie bezpieczeństwa a także jak największy standard świadczonych usług medycznych. Zarządzający Oddziałem jest  lek. med. Andrzej Buragas - specjalista chorób dziecięcych.

Pozostali lekarze:

1. Justyna Ciechanowska – specjalista pediatrii
  2. Monika Kacperska – specjalista pediatrii
  3. Anna Garbicz – specjalista pediatrii
  4. Grażyna Mianowicz-Justyńska – specjalista pediatrii neonatolog

Anna Karluk – oddziałowa

Oddział Pediatryczny został utworzony z myślą o najmłodszych pacjentach, którzy potrzebują specjalistycznej pomocy z Nowogardu i innych ościennych miejscowości.  Sale przystosowane są do pobytu rodzica z dzieckiem przez całą dobę bezpłatnie . Na miejscu jest komfortowa świetlica z pomieszczeniem tzw. bawialnią, gdzie dziecko może w tego typu miejscu nieco zapomnieć o negatywnych skutkach w trakcie leczenia. Ważne jest to, że z dzieckiem, rodzic, opiekun w trakcie  choroby może być całą dobę i to nieodpłatnie.