ZOL w Resku

Samodzielny Publiczny Szpital Rejonowy w Nowogardzie. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Resku życzliwe placówki zarówno chorym, jak i tym, którzy przechodzą "Jesieni Życia".

Opieka zdrowotna i poczucie bezpieczeństwa

Jak pomóc seniorowi, który jest już na tyle zdrowy, że nie powinien dłużej leżeć w szpitalu, ale wciąż wymaga specjalistycznej opieki, której w domu nie ma, jak mu zapewnić? Korzystnym i dobrym rozwiązaniem dla takich osób jest Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Resku.

Na terenie obiektu znajdują się przestronne miejsca, wygodny podjazd samochodem, a także sale dla pacjentów w placówce znajduje również na wyposażeniu nowoczesny Rentgen marki SIMENS oraz pracownię do analizy zdjęć. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy jest placówką medyczną, która świadczy usługi w zakresie stacjonarnej i długoterminowej opieki nad osobami przewlekle chorymi i niepełnosprawnymi. Doskonała lokalizacja w spokojnym miejscu zapewnia przebywającym osobom spokój, bliski kontakt z naturą oraz możliwość cieszenia się dobrymi warunkami bytowymi.

Do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Resku może zostać przyjęty pacjent, wymagający świadczeń pielęgnacyjno, rehabilitacyjnych i leczniczych, z rozpoznaniem choroby przewlekłej, który w ocenie wg zmodyfikowanej skali Barthel uzyskał od 0 do 40 pkt. Placówka dysponuje Poradnią Chirurgiczną ,Zakładem Opiekuńczo – Leczniczym oraz Gabinetem diagnostyczno – zabiegowym. Obiekt jest malowniczo położony, w spokojnym miejscu otoczonym drzewami, co z pewnością jest dobre dla zdrowia pensjonariuszy zaś walory estetyczne samego miejsca oraz wykwalifikowana kadra pracowników zapewnia świadczenia na wysokim poziomie i opiekę. ZOL zapewnia pielęgnację pacjentów, którzy nie wymagają hospitalizacji, ale nie są samodzielni ze względu na stan zdrowia. Przypomnijmy, iż o wydzierżawienie starało się kilka jeszcze innych placówek, w tym również Samodzielny Publiczny Szpital Rejonowy w Nowogardzie, który ostatecznie administruje placówką od 2017 roku.

Możliwości ZOL w Resku.

- Zakład Opiekuńczo Leczniczy znajduje się w przestronnym budynku.

- na oddziałach zakład dysponuje 80 łóżkami

- zapewnia całodobową opiekę pielęgniarską.

- Zakład Opiekuńczo – Leczniczy położony w cichym i spokojnym miejscu otoczony drzewami.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy (ZOL) to forma stacjonarnej opieki długoterminowej.

Głównym zadaniem zakładu opiekuńczo – leczniczego, jest podjęcie działań oraz określenie zadań dla pacjenta, które mają na celu usprawnienie jego funkcjonowania, naukę samoopieki oraz w miarę możliwości, umożliwią mu powrót do domu. W placówkach ZOL świadczenia udzielane są przez sztab medyczny składający się z pielęgniarek, lekarzy, terapeutów, dietetyka.

SPSR w Nowogardzie